47. ROČNÍK VÁNOČNÍHO BLESKU V SENDRAŽICÍCH

20.12.2017 09:46 | ostatní turnaje

47. ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců se uskutečnil v sobotu 16.12.2017 ve velkém sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích za pořadatelství místního šachového oddílu.

V příjemné atmosféře, přátelském ovzduší a za dobré organizace pořadatelů proběhl turnaj ke spokojenosti všech zúčastněných. Hrálo se švýcarským systémem na 15 kol za účasti 42 šachistů.

Po vyrovnaných bojích během celého dne si vítězství vybojoval Michal Větrovský (Loko Praha), který získal 13 bodů a předstihl o 1/2 bodu  Patrika Tesaře (DDM Sokol Nymburk), který obhájil loňské druhé místo.  Jako třetí se umístil se stejným ziskem bodů tj. 12,5 FM Jiří Gregor (TJ Neratovice).

Pořadí na dalších místech bylo následující: 4.Urban (ŠK AD Jičín) 11,5 bodu, 5.Holý (TJ Sokol Plzeň-Letná) 10 bodů, 6.Kaplan (Bohemia Poděbrady) 9,5 bodu, 7.Vrkota (Sparta Kutná Hora) 9 bodů, 8.Hora (DDM Sokol Nymburk), 9.Lajbl , 10.Buchar (oba ŠK AD Jičín) všichni 8,5 bodu.

Nejlepším domácím hráčem byl Jiří Novák, který získal 7,5 bodu a obsadil 22. místo. Nejstarším hráčem byl tradiční účastník tohoto turnaje Ing. Jiří Vencl z České Třebové.

Všichni  účastníci obdrželi propisovací tužku s logem turnaje. Poděkování patří MěÚ v Kolíně, který prostřednictvím sportovní komise poskytl tak jako v minulých letech na tento tradiční šachový turnaj finanční příspěvek.

Konečné pořadí

Příští 48.ročník vánočního bleskového turnaje v Sendražicích se uskuteční v sobotu 15. prosince 2018.