45. ROČNÍK VÁNOČNÍHO BLESKU V SENDRAŽICÍCH

23.12.2015 05:00 | ostatní turnaje

45. ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců se uskutečnil v sobotu 19.12.2015 ve velkém sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích za pořadatelství místního šachového oddílu.

V příjemné atmosféře, přátelském ovzduší a za dobré organizace pořadatelů proběhl turnaj bez protestů ke spokojenosti všech zúčastněných. Hrálo se švýcarským systémem na 15 kol za účasti 54 šachistů.

Po vyrovnaných bojích během celého dne se rozhodovalo o vítězi až v posledním kole. Vítěz z roku 2013 FM Jiří Gregor (TJ Neratovice) opět potvrdil, že se mu v Sendražicích daří. Získal 13 bodů a předstihl o 1 bod FM Michala Moravce (Sokol Kolín), který obhájil druhé místo z loňského ročníku. Jako třetí se umístil se ziskem 10,5 bodu Milan Hora (DDM Sokol Nymburk). Pořadí na dalších místech bylo následující: 4.Vala (Jiskra Havl. Brod) 10,5 bodu, 5. Mrňa (ŠK  Dobrovice)10 bodů, 6. Groh (Sokol Vyšehrad) 9,5 bodu, 7.Masák, 8. Dlouhý (oba DDM Sokol Nymburk), 9. Beneš Petr (Sokol Kolín), 10.Tesař (DDM Sokol Nymburk) všichni získali 9 bodů.   Nejlepším domácím hráčem byl Jiří Novák, který ziskem 8,5 bodu obsadil 15. místo.

Cenu pro nejmladšího účastníka turnaje obdržel Radek Roub (Šachový spolek Železné Hory), naopak nejstarším účastníkem byl Ing. Jiří Vencl (Lokomotiva Česká Třebová). Všichni účastníci turnaje obdrželi propisovací tužku s logem turnaje.

Poděkování patří MěÚ v Kolíně, který prostřednictvím sportovní komise poskytl tak jako v minulých letech na tento tradiční šachový turnaj finanční příspěvek. Příští 46. ročník vánočního bleskového turnaje v Sendražicích se uskuteční v sobotu 17. prosince 2016.