Prague International Chess Festival

207. díl pořadu V šachu

08.11.2018 20:15

Hostem ve studiu bude náš nejlepší šachista David Navara. Věnovat se budeme prvnímu dvojkolu šachové extraligy, ohlédneme se také za stříbrnou medailí Nového Boru na Evropském poháru družstev, ke které právě David Navara přispěl velmi dobrým výkonem.

V analýze uvidíte mimo jiné poslední vážnou partii Magnuse Carslena a Fabiana Caruany, která skončila remízou. Už od pátku 9. listopadu se oba utkají o titul mistra světa.

Na závěr pořadu se krátce projedeme šachovým vlakem a podíváme se, jak vypadá příprava Magnuse Carlsena na mistrovský zápas.

Tradiční soutěžní otázka: Ve kterém městě se koná letošní zápas o titul mistra světa v šachu? Odpovídat můžete do konce listopadu na adresu soutez@chess.cz a vyhrát knihy nakladatelství Galerie Dolmen a šachový kalendář na rok 2019.

Premiéra je v pátek 9. listopadu v 15:50 na ČT sport. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/ . 

1x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
09.11.2018 06:29 | David Navara

V televizi se používá nový software a na dotykové obrazovce se mi několikrát podařilo spustit nebo naopak zastavit záznam partie až na třetí pokus, takže například u ukázky Carlsen - Caruana jsem dvakrát nestihl graficky naznačit vazbu Vg1, Jf6/h6 x Kg8. Děkuji za pochopení!

Připravuje se