Alien Chess

199. díl pořadu V šachu

01.03.2018 21:15

Hostem ve studiu je David Navara, který má blízký vztah ke všem uváděným tématům. Po reportáži o extraligovém zápase Nového Boru a Pardubic rozebere v elektronické tužce závěr svojí vítězné partie se Sergejem Movsesjanem.

V další části pořadu se budeme věnovat názvům šachových figur v různých jazycích, řeč přijde například na pestré významy označení střelce v angličtině, francouzštině nebo ruštině ve srovnání s češtinou. Po reportáži o zápasu Magnuse Carlsena a Hikaru Nakamury ve Fischerových šachách rozebereme specifika této disciplíny. David Navara je několikanásobným mistrem ČR ve Fischerových šachách, takže bychom těžko hledali někoho povolanějšího k analýze. 

Tradiční soutěžní otázka: Ve kterém roce 1. Novoborský ŠK naposledy prohrál zápas extraligy družstev? Odpověď pošlete prosím do konce března na adresu soutez@chess.cz. Cenou jsou nové šachové knížky od nakladatelství Galerie Dolmen.

 Premiéra je v pátek 2. března v 15:00 na ČT sport. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/

0x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
Připravuje se