Alien Chess

192. díl pořadu V ŠACHU

04.08.2017 16:02

Hlavním tématem tohoto dílu je pardubický Czech OPEN, kromě turnaje A s překvapivým vítězem Janem Krejčím je prostor věnován i dalším turnajům, především Mistrovství ČR 4členných družstev a Mistrovství ČR ve Fischerových šachách.

A právě aktuální mistr ČR v obou těchto soutěžích, mezinárodní mistr Pavel Šimáček, je hostem ve studiu. V analýze pomocí elektronické tužky ukáže partii Martin Hollan vs. Marek Vokáč z turnaje čtyřčlenných družstev a rozhodující devátou partii Honzy Krejčího s Indem Lalithem v turnaji A, která rozhodla o vítězi turnaje.

Reportáž z klatovského Openu doplňují záběry z exhibičního zápasu mezi mistry mládežnické extraligy z roku 2007 proti mistrům Extraligy mládeže z letošního roku a také analýza jedné svižně takticky vedené partie z Klatov mongolské reprezentantky Nomin-Erdene Davaademberelové.

V rubrice "Bleskově" pochopitelně  nechybí informace o vítězství Davida Navary na rapidové části turnaje v Bielu, v analýze Pavel Šimáček ukáže výhru Davida v hlavním turnaji s Maďarem Peterem Lekó a uvidíte fotografie nové přítelkyně mistra světa Magnuse Carlsena.

A soutěžní otázka měsíce: Kolikátý ročník turnaje O pohár města Klatov se letos hrál? Odpověď můžete zasílat do konce srpna na adresu soutez@chess.cz.

Premiéra pořadu bude dnes v pátek 4.8. v 16:15 h., reprízy v neděli 6.8. od 6:00, v úterý 8.8. od 6:00 a v pátek 11.8. od 15:20. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese:  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/.

0x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
Připravuje se