Alien Chess

191. díl pořadu V šachu

07.07.2017 08:45

Hostem ve studiu bude mezinárodní mistr Tadeáš Kriebel, se kterým se budeme nejdříve věnovat zápasu Davida Navary a Vasilije Ivančuka.

Průběh zápasu nebyl tak jednoznačný jako výsledné skóre - v analýze uvidíte, jak mohl David vyhrát osmou partii a vyrovnat průběžný stav. Všechny šachové fanoušky určitě potěší sestava účastníků srpnové Grand Chess Tour v americkém Saint-Louis, protože mezi deseti hráči budou David Navara i Garri Kasparov!

Další reportáže uvidíte z otevřeného turnaje v Teplicích, MČR škol a MČR družstev mladších žáků. Mimochodem se také podíváme na rozhovor, ve kterém se Magnus Carlsen docela přísně pustil do moderátora Maurice Ashleyho.

Tradiční soutěžní otázka: Nad kým vyhrál David Navara první ročník Chess Trophy v roce 2003? Soutěžit můžete o knihu Sicilská od velmistra Ftáčnika. Odpověď pošlete prosím do konce července na adresu soutez@chess.cz.

Premiéra je v pátek 7. července v 13:25 na ČT sport. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/

0x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
Připravuje se