Prague Chess Festival

(Minimálně)10 důvodů, proč hrát Karvinou 2019…

01.07.2019 06:00 | ostatní turnaje

1…Atmosféra Karviná, to je snad nejrázovitější město v tomto rázovitém kraji…Nemusíte jezdit do Bronxu, Cuby, Ria…stačí navštívit Nové město v Karviné…Tohle ovšem nemíním jako někoho urážet! Vážně to tady miluji!

Atmosféra tady, zejména v létě- je naprosto specifická- neumím to ani vyjádřit (není na to ani prostor)- to je spíše na knihu než repo..No prostě-musíte si to sami zkusit!

(jo-použito z loňska- ale pořád to platí)

2….

Luboš Zimniok!!!

A pak. Tak jak potkal Jack Keruac svého Deana a vnikla legendární kultovní kniha Na cestě (On teh road), tak já mám to štěstí, že jsem potkal svého Deana- byť On the road nikdy nenapíši.. Ano, je to hlavní organizátor turnaje, šachový romantik, vynikající karikaturista, pábitel v tom nejlepším slova smyslu- Luboš Zimniok. Pokecat s ním, jít s ním na pivo(a),  to je pro mě zážitek…

(Jo použito z loňska- ale- snad to platí ještě více než loni! On zraje jak víno!)

3….

Klasický termín. Opět se „využívá“ klasických svátků- dva dny –Jan Hus a Cyryl a Metoděj. Pracující ušetří celé dva dny! (kecám, 6. je sobota…-tak jo, sorry…).

4….

Dostupnost, ideální spojení z Ostravy, Havířova, Orlové – a vůbec. I z „daleka“- skvělý ubytování za hubičku!

5….

I cena za  vklad do turnaje- je nadstardatně příznívá!

6…

Elo…Úžasná šance, jak si snížit Elo! Tohle já zbožňuji – proto jej rok co rok hraji! Málokde máte takovou šanci- pod palbou Poláků- si snížit Elo! (no…tohle je samo zřejmě hec- v mém případě stoprocentní pravda, ale vy- vlčáci- si Elo naopak zvýšíte….).

((No Luboš mě brzdil- moc Poláků tam nemám…hm…Stejně skončím poslední…)).

7…..

Setkání s celou plejádou zajímavých šachistů- on line!!

Třebas, když budete mít štísko, zahrajete si s „Michalem Talem“

Jistě víte, koho tím myslím!

(Proč vlastně v uvozovkách? ..No sám Luboš mě mírnil- já a Tal- ses po… ALE JÁ VÍM SVÉ-smajlík))

Uvádím třebas jeho partii s dalším „šachovým kouzelníkem“, kterého rovněž docela dobře znám…

Aleš Krajina- Luboš Zimniok- Ostravský koník.


-
. kolo -

8….

Vyhlášený blicák, vynález vlastně hlavního sponzora- Gruštíka ! Tož letos se hraje netradičně až  6.7….proč netradičně a jak to vím?

No- vždy se hrál na Cyrila a Metoděje – a to mám narozky a jezdí za mnou kluci z Ostravy- a …málokdy se dostaneme do konce turnaje…No- snad tentokrát už jo!

9…..

Tahle parta „Karviňoků“..

To je“ parta šílenců“- se kterýma se nikdy nenudíte…Třebas „ředitel turnaje “ Jirka Folwarczný!

Na tenhle týden nikdá nezapomenete!

10…..

Pěkný holky!

No- Yo Yo Band ve svý „slavný písničce „Karviná“ zpívá třebas :  Nedá práci sehnat holku nehezkou…

Je to jen – jak jinak- je to vlastně jako, že Orlová, Havířov a Karviná jsou (vedle Mostu…)– dle podivné studie- na samém chvostu „životní spokojenosti a pocitu štěstí?“ v Česku….

A já říkám- těmhle „průzkumákům“- Fucking off!!

V Karviné (Orlové,. Hávru!)  jsou moc pěkný holky (byť, vzhledem k mému věku, já už jsem out!), ale – no přijděte se kouknout!

A spousty zábavy!

(Z archívu-Karviná 2016….)

(ŠACHANISTA – jak jinak než v černém a černýma- smajlík- ve službách Českého Těšína v zápase proti Labortechu B -s Otto Bachoříkem…)

 

Jirka Hurta

 

Dodatek

Luboš mi poslal verzi „ŠACHANISTŮ“..  Naprostá pecka-dle mě.

Jak k tomuto pojmu ŠACHANISTA - vůbec přišel? No jasně- inspiroval jsem ho já…(smajlík)

Měli jsme teď setkání stavební průmky po 40.letech.. A já jsem –no prostě navázal na třídní časopis z té doby, napsal ty svý „bláboly“- a požádal jsem Luboše, ať mi nakreslí comics…

Tak jsme se sešli v Karviné v hospůdce, dvě hoďky kecali – z toho ale hoďku o šachu!-  a on – na základě mého vyprávění- nahodil tento skvělý comics!- vit. příloha.

( No- kdo neví, kdo je Láďa Heryán- pro pochopení- je to vskutku undegroundový  kněz, můj spolužák a troufám si i říci kámoš, křtil i mou knihu…ale hlavně napsal asi  čtyři knihy- například  „ Exotem na této zemi“ - takže pro upřesnění- Luboš ho perfektně vystihl!)Komiks Luboše Zimnioka


9x 2609x
Fotogalerie
Komentáře (9) Aktualizovat
01.07.2019 22:13 | Morphynista

Troll jako obvykle nahodil nějaký nesmysl a mladý a nezkušený Vojta Plát se chytil. Věřím, že bude smazáno stejně jako politické výlevy... 

01.07.2019 21:38 | Vojta Plát

Lepší řešit ku*vy, než ty tvoje sra*ky. Bych měl na facebooku milion lajků za tenhle koment.

01.07.2019 20:16 | Pražský kavárník

Co to má za význam diskutovat na šachovém fóru o prostitukách?

01.07.2019 16:29 | ciki333

01.07.2019 16:24 | Vojta Plát

Vojto, již mne nic nenapadá...Ale pokud se debata na dané téma "rozhýbe" očekávám přínosné postřehy a podněty především od Morphynisty...i když ten je schopen do toho zamíchat Putina a mongolskou hymnu...

01.07.2019 16:24 | Vojta Plát

Rád se nechám v tomhle poučit, co ještě ciki povíš a poradíš?

01.07.2019 15:50 | ciki333

01.07.2019 15:12 | Vojta Plát

Vojto, nejdražší holky jsou v Praze-od 12:00 do 20:00 1 hod/2200,-Kč, po osmé hodině večerní výrazné přirážky...Prostějov není takové doupě jako Havířov, kde leze očekávat špindíry nehrubšího zrna...Můj tip 1hod/1400,- Kč a půlhodinka pak 1000,-Kč. Lepší imho je mít vdanou milenku...i když ti hrozí odhalení...rády totiž volají na mobil v "nevhodnou" dobu. Jinak do přítelkyně, milenky i manželky musíš investovat peníze. Posezení ve vinárně není zadarmo a "hodinový" hotel přijde bratru na 500,-Kč/2hod. V tomto ohledu 90% ženských emancipováno není...Rády za sebe nechají pány platit útratu. "Píchání" není, Vojto, levná záležitost..

01.07.2019 15:12 | Vojta Plát

ciki a tipni si, kolik to stojí v Domečku v Prostějově!

01.07.2019 12:45 | ciki333

Bod 10 - Pěkný holky No- "Yo Yo Band ve svý „slavný písničce „Karviná“ zpívá třebas :  Nedá práci sehnat holku nehezkou…"

S panem Tesaříkem nelze nesouhlasit...V Karviné si můžete koupit holku přímo na ulici, za lidové ceny. Na hlavní silnici do Českého Těšína, se jich v letních dnech shromažďuje dost...Prostituce funguje i mimo hlavní cesty z Karviné. V barech po celé Karviné můžete narazit na dívky a ženy, které jsou ochotné nabídnout své služby, za menší finanční obnos. 300,- Kč... to je minimální částka, za kterou se dá sex pořídit. Slečny prodávají své tělo z důvodu finanční tísně, nebo drogové závislosti. Mnohé z nich můžete potkat v místních hernách. Závislost na automatech, pervitin a prostituce jsou každodenní realitou s jakou se potýká Bronx, pardon Karviná...Aby si čtenář učinil rámcovou představu o cenách uvedu tarify z night clubu "Domeček"-15min/500,-Kč...30min/700,-Kč...1hod/1000,-Kč

A dle nabídky erotických "služeb" v "Domečku" mohu šachisty ujistit, že i nejnáročnější zákazník si přijde na své. Tož vítejte v perle Moravskoslezského kraje Karviné...A poučení pro pořadatele turnaje. Kdyby u vás pracovaly v "branži" i černošky, případně mulatky, mohli jste pozvat zcela zdarma i nizozemského hráče Honzu Timmana...

01.07.2019 06:49 | martinn

Pěkný holky? Na turnaji nestartuje ani jedna žena!

Připravuje se